REKLAMA
Znaleziono 128 wyników
[Dolny Śląsk] Droga ekspresowa do czeskiej granicy coraz bliżej. Wkrótce przetarg na ostatni odcinek S3artykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Droga ekspresowa do czeskiej granicy coraz bliżej. Wkrótce przetarg na ostatni odcinek S3
W piątek 26 maja minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał dokument, kierujący...
GDDKiA udostępniła kierowcom kolejne MOP-y na drodze ekspresowej S3 [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA udostępniła kierowcom kolejne MOP-y na drodze ekspresowej S3 [ZDJĘCIA]
Od wtorku 16 lipca na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3, liczącym ponad 170 km długości, możemy zrobić przerwę w podróży na sześciu parach Miejsc Obsługi Podróżnych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otworzyła właśnie MOP-y Niegosławice Wschód i Zachód. W najbliższych tygodniach zostaną udostępnione MOP-y Stożne. Zakończyła się także rozbudowa MOP-ów Racula.
Koleje Dolnośląskie inwestują w tabor. Są przetargi na zakup pociągów spalinowychartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie inwestują w tabor. Są przetargi na zakup pociągów spalinowych
Kilka miesięcy temu padła deklaracja, teraz przyszedł czas na czyny. Koleje Dolnośląskie ogłosiły dwa postępowania na zakup i dostawę pojazdów spalinowych. Flota przewoźnika może łącznie powiększyć się nawet o 37 pociągów.
[Wrocław] Przebudowywany biurowiec przy Szewskiej zasłoni Kameleona?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Przebudowywany biurowiec przy Szewskiej zasłoni Kameleona?
Właściciel Kameleona twierdzi, że przebudowywany biurowiec przy ulicy Szewskiej będzie wyższy niż do...
Local content w KGHM: krajowy łańcuch wartości i korzyści dla polskiej gospodarkiartykuł
Pokaż artykuł
Local content w KGHM: krajowy łańcuch wartości i korzyści dla polskiej gospodarki
KGHM Polska Miedź S.A. od 65 lat stawia na współpracę z polskimi firmami, wzmacnianie krajowych kompetencji oraz skracanie łańcuchów dostaw w kluczowych projektach inwestycyjnych. Polska Miedź dzieliła się tymi doświadczeniami w ramach zespołu powołanego przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, którego celem było wypracowanie ogłoszonej dziś definicji local content.
Co słychać na budowie ostatniego odcinka linii M2 warszawskiego metra? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie ostatniego odcinka linii M2 warszawskiego metra? [FILMY]
Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tuneli na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W specjalnej fabryce na Białołęce trwa właśnie produkcja elementów ogromnych pierścieni obudowy tunelu, które zostaną ułożone pod ziemią przez maszyny drążące.
[Polska] Droga S3 połączy Świnoujście z Czechami. Kiedy przetarg na odcinek do granicy?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Droga S3 połączy Świnoujście z Czechami. Kiedy przetarg na odcinek do granicy?
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiedziało kontynuację prac, które pozwolą ogłosić prze...
firma
Pokaż firmę
STOL-KAR Sp. z o.o. - Sp. k.
Biała Podlaska, Warszawska 97
firma
Pokaż firmę
EASY SOLUTIONS MACIEJ PERNACH
Kobyłka, Jezuicka 17
[Dolny Śląsk] Kilkadziesiąt obiektów zabytkowych otrzyma dotacje do remontów od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego [LISTA]artykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Kilkadziesiąt obiektów zabytkowych otrzyma dotacje do remontów od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego [LISTA]
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach programu "Ochrona zabytków", któ...
Ruszyła budowa nowej, wielkiej fabryki firmy Eko-Okna S.A. w Wodzisławiu Śląskim. Powstaną tysiące miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa nowej, wielkiej fabryki firmy Eko-Okna S.A. w Wodzisławiu Śląskim. Powstaną tysiące miejsc pracy
Międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium, polska firma Eko-Okna S.A. z rozpoczęła realizację swojej nowej, wielkiej inwestycji w Wodzisławiu Śląskim, w województwie śląskim. Wybuduje nowy zakład produkcyjny, w którym pracę docelowo znajdzie nawet 3 tys. osób.
Panattoni z nową inwestycją pod Warszawą. Pierwszym najemcą duża, znana firmaartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni z nową inwestycją pod Warszawą. Pierwszym najemcą duża, znana firma
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, zbuduje nowy park przemysłowy na Mazowszu. Realizacja Panattoni Park Sochaczew o powierzchni blisko 28 000 mkw. rozpocznie się w pierwszym kwartale 2025 roku, a już w listopadzie tego samego roku obiekt przyjmie swojego pierwszego najemcę – firmę Pilkington Automotive Poland.
[Wrocław] UEFA zapłaci za szkody na Stadionie Miejskim. Wstępne szacunki to 400 tys. złartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] UEFA zapłaci za szkody na Stadionie Miejskim. Wstępne szacunki to 400 tys. zł
UEFA opuściła Stadion Miejski już tydzień temu. Okazuje się jednak, że organizator Euro 2012 nie poz...
[Gdańsk] Maszyna TBM wierci drugą nitkę tunelu pod Martwą Wisłąartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Maszyna TBM wierci drugą nitkę tunelu pod Martwą Wisłą
W niedzielne południe gdański TBM rozpoczął wiercenie drugiej nitki tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsk...
[kujawsko-pomorskie] Alstal buduje dla Sody Polskiej Ciech w Inowrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
[kujawsko-pomorskie] Alstal buduje dla Sody Polskiej Ciech w Inowrocławiu
Alstal Grupa Budowlana wygrał przetarg na budowę obiektu Absorpcji i Destylacji na terenie zakładu S...
Unijne miliony na śląską transformację. Dawny szyb kopalni w Rydułtowach zmieni się w nowoczesny hub biznesowyartykuł
Pokaż artykuł
Unijne miliony na śląską transformację. Dawny szyb kopalni w Rydułtowach zmieni się w nowoczesny hub biznesowy
Górny Śląsk udowadnia, że poprzemysłowe dziedzictwo może stać się fundamentem dla nowoczesnej gospodarki. Samorząd Rydułtów zdobył gigantyczne dofinansowanie unijne na rewitalizację terenów po dawnym szybie Leon III kopalni Rydułtowy. Projekt o wartości ponad 35 milionów złotych zyskał blisko 33 miliony złotych dotacji. W historycznych budynkach sprężarek i maszyny wyciągowej powstaną zaawansowane przestrzenie biurowe oraz magazyny, które dadzą impuls do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.
[Warszawa] Połowa PRIME Corporate Center już z elewacjąartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Połowa PRIME Corporate Center już z elewacją
Na placu budowy PRIME Corporate Center, powstającego przy ul. Grzybowskiej 78 w Warszawie, trwają in...
[Katowice] Zielone światło dla budowy Grand Centralartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Zielone światło dla budowy Grand Central
Urząd Budownictwa i Planowania Przestrzennego w Katowicach wydał ostateczne pozwolenie na budowę biu...
Będzie kolejna duża inwestycja z branży automotive w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
Będzie kolejna duża inwestycja z branży automotive w Dąbrowie Górniczej
Firma Brembo, działająca w Dąbrowie Górniczej od 2003 r., rozbuduje swój zakład. Na działce o powierzchni niemal 17 ha postawi odlewnię żeliwa. Przedstawiciele koncernu podkreślają, że odlewnia będzie innowacyjnym zakładem, korzystającym z nowoczesnej technologii produkcyjnej. Rozpoczęcie działalności planowane jest na pierwsze półrocze 2025 roku.
Drugie życie Domu Tramwajarza [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Drugie życie Domu Tramwajarza [ZDJĘCIA]
Trwa kompleksowa renowacja Domu Tramwajarza na Jeżycach. Prace obejmują odnowienie elewacji i historycznych wnętrz, przywrócenie pierwotnego układu budynku, montaż nowych drzwi wejściowych oraz budowę windy dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Inwestycja finansowana z budżetu Miasta Poznania prowadzona jest pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków.
REKLAMA